Slovník: Reinvestice

15.01.2023

Co ? 

Reinvestice je důležitá součást každého investičního portfolia. Pokud chce investor zvýšit výkonnost svého portfolia a zároveň  snížit volatilitu (kolísavost) portfolia, tak by měl efekt reinvestice využívat. Reinvestování výnosu znamená, že výnos, který investice vygeneruje by měl investor využít na investici do dalšího investičního nástroje, který dle tržního prostředí bude aktuálně zajímavý pro nákup.

Jak ?

Na příkladu uvedu příklad z mé praxe ohledně reinvestice výnosu. S klienty jsme v roce 2018 začali nakupovat zlaté slitky, které jsme v roce 2020-2021 prodali s výnosem a výnos jsme využili na nákup levné ropy (akciové fondy na těžaře ropy), kterou jsme v roce 2021-2022 prodali a nakoupili levné akciové fondy. Díky tomuto procesu dosahujeme vyššího výnosu a z již získaného výnosu tvoříme další výnos.

TIP: 

Pokud investujete do dluhopisů či akcií a vyplácejí se vám kupóny či dividendy, tak tento výnos se svým poradcem dále zainvestujte do aktuálně zajímavých investičních nástrojů, abyste výnos neutratili, ale zhodnotili a tím zvýšili výnosnost a efektivnost portfolia..Další články z mé dílny

Blue chips akcie jsou akcie společností s dlouhodobou a zavedenou historií na finančním trhu. Tyto společnosti mají obvykle vysokou tržní hodnotu, jsou stabilní a mají silné zázemí a konkurenční výhody ve svém odvětví. Blue chips akcie jsou často považovány za lídry na trhu a mají významný vliv na ekonomiku a indexy.

Distribuční ETF je investiční fond, který kombinuje výhody ETF s možností pravidelného příjmu. Jeho hlavním cílem je poskytovat investorům stabilní a pravidelné dividendy nebo rozložené výnosy z výnosů generovaných jeho portfoliem. Fond obchoduje naburze a sleduje konkrétní index nebo sektor, který určuje složení jeho portfolia.

Index MSCI ACWI (All Country World Index) je jeden z nejuznávanějších a nejrozšířenějších globálních akciových indexů, který poskytuje investorům komplexní přehled o výkonnosti akciových trhů po celém světě. Index MSCI ACWI je sestaven společností MSCI Inc. (Morgan Stanley Capital International) a zahrnuje tisíce akcií z různých zemí a odvětví...